Zahraničí

Sebastian Kurz definitivně končí v politice. Kancléř Schallenberg se vzdá funkce

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se rozhodl definitivně skončit v politice. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Podle listu Kronen Zeitung se do křesla kancléře už nebude chtít vrátit. Funkci kancléře nebude vykonávat ani Alexander Schallenberg, ve čtvrtek oznámil, že se jí vzdá.

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz už nechce být znovu kancléřem, ve čtvrtek oznámil, že se rozhodl definitivně skončit v politice. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Související obsah

Současný rakouský kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den pozdě odpoledne oznámil, že z funkce odstoupí, jakmile se jeho strana ÖVP (Rakouská lidová strana) dohodne na svém příštím lídrovi. 

"Pevně ​​věřím, že obě funkce, předsedu vlády a šéfa rakouské strany s největším počtem hlasů, by měla brzy opět zastávat stejná osoba," uvedl Schallenberg v prohlášení. Zatím vše nasvědčuje tomu, že jeho funkci rovněž převezme Karl Nehammer, píše list Kronen Zeitung.

Bývalý ministr zahraničí Alexander Schallenberg složil přísahu jako kancléř 11. října. Stalo se tak poté, co Kurz odstoupil z čela vlády kvůli tomu, že jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat v souvislosti s korupcí. Schallenberg zatím neoznámil, jestli by se chtěl na ministerstvo zahraničí vrátit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz