Zahraničí

Loď smrti z Budapešti: Luxusní jídelna, ale vesty nikde! GALERIE

Loď smrti z Budapešti: Luxusní jídelna, ale vesty nikde! GALERIE
Zdroj: pandeck.hu

Oblíbená maďarská vyhlídková loď Mořská panna se pro turisty stala ve středu osudnou. Po kolizi s další lodí bylo ve čtvrtek večer hlášeno sedm obětí a 21 pohřešovaných. Mořská panna nabízela dokonalý výhled na Budapešť, pohoštění v luxusní jídelní části nebo vybavení pro různé party.

Maďarská firma Panorama Deck má ve své nabídce přes dvanáct lodí různých velikostí a vybavení. Lidé si mohli užít nejen vyhlídkovou jízdu, ale také si nechat uspořádat rodinnou oslavu, svatbu nebo narozeninový večírek.

Jednou z lodí byla i Mořská Panna (Hableány sétahajó), která měla ve středu po deváté hodině večer nehodu. Narazila do ní jiná loď. Mořská panna se okamžitě začala potápět. Na lodi byli převážně jihokorejští turisté, kteří si užívali vyhlídkovou jízdu.

Související obsah

Mořská panna patřila mezi nejmenší lodě společnosti Panorama Deck. Její kapacita byla šedesát lidí. Na terase bylo posezení, ze kterého si cestující mohli užívat výhled na Budapešť. V dolní části se pak nacházela jídelna zařízená v příjemném stylu a v modrých barvách.

Během cesty bylo lidem nabízeno i pohoštění formou bufetu. Součástí je také technické vybavení, a to přehrávač na CD i MP3 včetně mikrofonu. Záchranné vesty ale nikde na palubě teď už potopené lodi vidět nejsou...

Podívejte se na reportáž o nehodě lodi v Budapešti:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz