Harry Potter

Fanoušci Harryho Pottera slaví. Vyjdou další čtyři knihy!

Fanoušci Harryho Pottera slaví. Vyjdou další čtyři knihy!
Zdroj: Profimedia

Milovníci knih a filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi se těší na další díla z kouzelného světa vytvořeného J. K. Rowlingovou. Vydavatelství Pottermore Publishing chystá další čtyři krátké ebooky, v nichž budou moci zabřednout ještě hlouběji do světa Harryho Pottera.

Knížky vycházejí z výstavy Britské národní knihovny a z audioknihy Harry Potter: Historie kouzel. Knihy se budou jmenovat Harry Potter: A cesta napříč…" a čtenáři se v nich dozví více o předmětech, které hrdinové studovali ve Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Knihy budou doplněny ilustracemi britského malíře Rohana Daniela Easona. "Tyto krátké eBooky jsou adaptací audioknihy a jsou šancí dozvědět se o zajímavých postavách a příhodách ze skutečného světa kouzel ve více kompaktní formě, ideální do vlaku nebo do jakéhokoliv dopravního prostředku mudlové preferují," uvedlo nakladatelství.

Knihy se zaměří na kouzla a obranu proti černé magii, lektvary a bylinkářství, věštění a astronomii a také na péči o kouzelné tvory. Vyjdou ještě letos. První dvojice věnovaná kouzlům a obraně proti černé magii a lektvarům a bylinkářství vyjde už 27. června.

Kromě angličtiny budou k dispozici v době vydání i francouzská, italská a německá mutace. Cena jednoho dílu se pohybuje v internetových obchodech okolo 60 korun.

Související obsah

První kniha příběhů o Harrym Potterovi vyšla ve Velké Británii už před 22 lety. V Česku pak Kámen mudrců vyšel poprvé v roce 2000. Příběhy si oblíbily po celém světě miliony lidí a vyrostla na něm celá generace.

Přestože knihy nerozvíjejí příběh samotného Harryho Pottera a autorka J K Rowlingová se na nich nepodílela, zájem o ně je obrovský. Článek britského deníku Daily Mail o tom, že je nakladatelství vydá, sdílelo za pár hodin přes 70 tisíc čtenářů.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz