ČSSD

Doporučujeme odejít z vlády! V ČSSD sílí hlasy pro konec koalice

Doporučujeme odejít z vlády! V ČSSD sílí hlasy pro konec koalice
Zdroj: Profimedia

Vládní angažmá sociální demokracie, hlavně po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu, leží v krku některým straníkům. To ještě vystupňoval audit Evropské komise týkající se dotací pro Agrofert. V ČSSD se ozývají hlasy proti setrvání ve vládní koalici.

Se svým doporučením už vystoupila místní organizace Paskov v Moravskoslezském kraji. "Místní organizace ČSSD Paskov doporučuje ČSSD odejít z vlády Andreje Babiše a v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR odejít do opozice," zní přijaté usnesení.


Usnesení navrhl dle svých slov místopředseda paskovské buňky Jakub Čmiel. Straníci pak návrh odsouhlasili v pondělí večer.


“Ve vládě jsme prosadili mnoho dobrého, ale skandálů kolem Andreje Babiše je už zkrátka dost! Někdy prostě musí stranou i politický program, aby udělal prostor obyčejné lidské cti a slušnosti!,“ vysvětlil Čmiel na svém facebookovém profilu.

Redakce TN.cz zaslala vedení ČSSD žádost o vyjádření k usnesení. Sociální demokracie to zatím ponechala bez komentáře.


Na toto téma vedlo debatu i krajské předsednictvo Ústeckého kraje, které zastřešuje sedm okresních buněk. Ústecká ČSSD byla přitom v referendu proti vládnímu angažmá strany. “Zatím jsme žádné usnesení nepřijali. Sílí ale kritické hlasy, situaci budeme dále sledovat, řekl krajský předseda sociální demokracie Miroslav Andrt.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu ČSSD

Důležité Události

Píše se na Deník.cz