Pochod

Panika na pochodu gayů. Muž mával zbraní, sedm zraněných

Panika na pochodu gayů. Muž mával zbraní, sedm zraněných
Zdroj: Profimedia

Nejméně sedm lidí se zranilo v sobotu v americkém hlavním městě poté, co muž vytáhl během probíhajícího pochodu gayů zbraň. Vypukla masová panika, jak se lidé snažili z místa co nejrychleji utéct pryč.

Americká média ozbrojence identifikovala jako Aftabjita Singha. Svědci incidentu vypověděli, že kromě toho, že viděli zbraň, také slyšeli výstřely.

Úřady ovšem podle BBC trvají na tom, že se nestřílelo. Podle policejní zprávy Singh vytáhl zbraň, když si všiml, že někdo "mlátí svoji drahou polovičku".

Nakonec se ukázalo, že osmatřicetiletý muž kolem sebe mával jen vzduchovkou, i tak už si ovšem vyslechl obvinění z nedovoleného ozbrojování a výtržnictví. Už během dneška by měl stanout před soudem.

Související obsah

Elizabeth Hernandezová vypověděla že slyšela rány, tak se dala na útěk. Pak ji někdo zatlačil do restaurace, kde se schovala na toaletách.

Žádný ze sedmi zraněných není v ohrožení života.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz