Dovolená

Poslední šance, jak dostat děti zdarma k moří! Pojišťovna pomůže

Poslední šance, jak dostat děti zdarma k moří! Pojišťovna pomůže
Zdroj: Getty Images

Díky benefitu zdravotních pojišťoven mohou rodiče ušetřit několik tisíc korun. Děti mají nárok na příspěvek až 10 tisíc korun na pobyt u moře, nebo své ratolesti mohou poslat na pobyt pořádaný přímo pojišťovnou. Léčebně-ozdravné pobyty pro chronicky nemocné děti už jsou ale téměř obsazené. Ještě však existují volné termíny!

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) organizuje od začátku června do poloviny září pět třítýdenních pobytů v Bulharsku a pět v Černé Hoře. Pobyty jsou určeny pro děti ve věku od 7 do 16 let trpící vybranými chronickými onemocněními, například psoriázou, aktopickým ekzémem, bronchiálním astmatem, chronickou obstruktivní plicní nemocí, alergiemi způsobenými pylem, chronickým zánětem vnějších nosních dutin a opakovanými katary dýchacích cest.

Spoluúčast rodičů se pohybuje od přibližně 3,5 tisíc v zářijových termínech až po 10 600 Kč u pobytu v Černé Hoře na začátku července.

Sedm pobytů už je však plně obsazených, téměř obsazen už je také termín s odletem do Bulharska 26. srpna. Volné tak jsou už jen pobyty v Černé Hoře, a to 12. srpna a 2. září. Přehled termínů a výši spoluúčasti najdete na webu pojišťovny.

Nárok mají i děti, které rodiče k VZP teprve přihlásí. Dítě, které bude registrováno k VZP až od 1. července, se může posledních volných termínů zúčastnit. "Hned po podání přihlášky dítěte k VZP ale můžete jako jeho zákonní zástupci podat i Přihlášku k účasti dítěte na léčebně-ozdravném pobytu a tím mu zarezervovat místo ve zvoleném turnusu," vysvětluje mluvčí zdravotní pojišťovny VZP Oldřich Tichý.

Související obsah

Volné termíny hlásí také Vojenská zdravotní pojišťovna. Pro děti s chronickými potížemi dýchacích cest a dalšími diagnózami pořádá čtrnáctidenní ozdravné pobyty ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Několik termínů v červenci a srpnu je stále volných – 15. až 28. července, 29. července až 11. srpna, 12. až 25. srpna a 2. až 15. září.

Děti s kožními problémy pak mohou využít příspěvek 8 tisíc korun na letní individuální ozdravný pobyt u moře. "Tím se rozumí nepřetržitý pobyt v délce nejméně 15 dní, který je pořádán cestovní kanceláří v termínu od 1. 7. 2019 do 30. 9. 2019 a uhrazen v českých korunách. Pobytu se účastní děti zdravotně pojištěné u VoZP s doprovodem rodičů/zákonných zástupců či jiné zmocněné dospělé osoby," vysvětluje pojišťovna.


Žádosti však musí být do pojišťovny doručeny nejpozději 30. června 2019. Podmínky pro přiznání příspěvku a formuláře najdete na webových stránkách.
 

Ostatní zdravotní pojišťovny najdete na další stránce.

Podobný postup pro pobyty u moře zvolila také Revírní bratrská pokladna – zdravotní pojišťovna. "K ozdravným pobytům svých dětí u moře mohou rodiče využít kterýkoliv zájezd zakoupený v cestovní kanceláři v délce nejméně 14 pobytových dnů a navíc v termínu, který jim vyhovuje. V tomto případě mohou pro každé dítě získat finanční příspěvek až 10 tisíc korun," uvedl výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

Příspěvky jsou určeny pro děti ve věku 8 - 15 let s opakujícím se onemocněním horních cest dýchacích, alergiemi a dermatózami. Termín pro podávání žádostí pojišťovna posunula do 30. září.

"Aktuálně jsme termín pro podávání žádostí prodloužili do konce září. Dá se tedy očekávat, že náš nový program využijí i další pojištěnci zdravotní pojišťovny, kteří se k moři chystají až po hlavní turistické sezoně, případně na konci roku," dodal výkonný ředitel. Všechny podmínky a přihlášky má pojišťovna na svých webových stránkách. 

Související obsah

Žádosti pak budou posuzovat revizní lékaři. Do 30 dní od podání žádosti se rodiče dozví, jestli jim pojišťovna přispěje. Peníze dostanou po absolvování zájezdu.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna organizuje v létě čtyři čtrnáctidenní pobyty v Černé Hoře pro děti ve věku od 8 do 15 let. Přihlášky na ně však bylo možné podávat pouze do 15. května letošního roku.

Související obsah

Oborová zdravotní pojišťovna organizuje dvoutýdenní pobyty v Chorvatsku. Volná místa už jsou jen v termínu od 20. srpna až 5. září. K němu ale pojišťovna nabízí ještě mimořádnou slevu dva tisíce. Kromě respiračních a kožních problémů jsou určeny i pro děti s problémy s pohybovým aparátem.

Zúčastnit se jich mohou děti od 7 do 15 let. Cena se liší podle toho, jestli je u OZP pojištěné jen dítě, nebo i oba jeho rodiče. Podmínky včetně přihlášky jsou na webu pojišťovny.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda přispívá dětem od 4 do 19 let na ozdravný pobyt u moře nebo na horách částkou tisíc korun. Pobyt musí být zajištěný přes cestovní agenturu nebo cestovní kancelář a pojišťovna vyžaduje doporučení praktického lékaře nebo specialisty.

pan, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz