Počasí

Počasí blázní: Červen byl nejteplejší za 244 let, dnes v noci ale mrzlo!

Po několika horkých dnech, které přepisovaly teplotní rekordy, dorazilo ochlazení. A to bylo někde velmi výrazné - minimálně na dvou místech v noci z úterý na středu mrzlo. Meteorologové zároveň oznámili, že letošní červen byl nejteplejší od roku 1775.

Podle dat ze stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve středu nad ránem mrzlo například na Jizerce v Kořenově na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, kde byly kolem páté hodiny ráno asi dva stupně pod nulou.

Pořádná "kosa" byla těsně před šestou hodinou ráno i na Rokytské slati na Šumavě, kde stanice naměřila asi stupeň a půl pod nulou. I na Horské Kvildě se rtuť teploměru ve středu ráno nebezpečně přiblížila nule, nakonec ale zůstala nad ní.

Meteorologové přitom v úterý večer informovali, že právě skončený červen byl v pražském Klementinu nejteplejší v historii měření - to znamená od roku 1775.

Související obsah

"Průměrná měsíční teplota byla 24,5 °C, což znamená, že odchylka od normálu 1981-2010 byla +5,7 °C a a odchylka od dlouhodobého průměru 1775 až 2014 byla +6,4 °C," uvedli meteorologové.

Letošní červen nebyl přitom nejteplejší od roku 1775 o nějaké "drobné", ale o celé dva stupně! "V rámci celého roku šlo o třetí nejteplejší měsíc od začátku měření, teplejší byl jen srpen 1807 a červenec 2006," doplnili meteorologové.

Předpověď počasí:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz