Domácí

Lékař Kuba má starost o duševní zdraví ministra Staňka

Lékař Kuba má starost o duševní zdraví ministra Staňka
Zdroj: TV Nova

Ministr kultury Antonín Staněk se o svátečních dnech pustil na sociálních sítích do kritiky své strany ČSSD. Jeho poslední tweet s náboženskou tématikou ze sobotní noci pak vzbudil obavy i u lékaře Martina Kuby z opoziční ODS. Podle jeho zkušeností ze záchranky jsou Staňkovy projevy podobné těm, které zažil u vyšinutě blábolících jedinců.

„Věrný křesťane: hledej pravdy, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti, nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha. A chraň se od Dolínka a jeho pojetí ČSSD,“ napsal Staněk v sobotu po půl desáté večer na twiteru.

Tweet zaujal bývalého ministra za ODS a lékaře Martina Kubu. „Ze služeb na záchrance pamatuju dost výjezdů, kdy rodina v noci volala, že dotyčný najednou mluví z cesty, vykřikuje různé náboženské pravdy a nikdo neví co s ním. Nechci tady strašit, ale často to teda vypadalo hodně podobně,“ uvedl Kuba. Staněk pak svůj tweet bez vysvětlení smazal.

Zdroj: Twitter

Staněk tráví víkend na jižní Moravě v Dolních Dunajovicích. Už v pátek kritizoval svého navrhovaného nástupce Michala Šmardu (ČSSD), že nedorazil na Velehrad na národní mši, které se ministři kultury tradičně zúčastńují. Sám tam ovšem také nebyl.

Předtím se pustil i do vedení strany. „Zrady podobně jako nevěry přicházejí většinou ze strachu a slabosti, než-li racionálního záměru. I tak lze číst jednání našeho předsedy pod tlakem stranických kolegů v půli května. Další zoufalý pokus ´hodit vše na Staňka´ není řešením,“ obul se do předsedy Jana Hamáčka.

Pak sice vzal Staněk zpátečku v začátku dalšího tweetu: „Včerejší tweet není osobním útokem na Jana Hamáčka! Je odpovědí na hysterická obviňování po schůzce v Lánech…“ napsal ministr kultury, ale v další větě už opět šel po Hamáčkovi: „Gréminu mi vyjádřilo 9. 5. důvěru a pověřilo mě konkrétními úkoly k 31. 5., aby mě pár dnů poté vyzval předseda k rezignaci. Jasné nedodržení slova!“ napsal.

Výlevy ministra Staňka na úkor vlastní partaje naštvaly i poslance Petra Dolínka. „Honza Hamáček není bez chybl. Ale to, co si dovolí pan Staněk, který doufám již vystoupil z ČSSD, je neuvěřitelné. Pokud přijde v úterý na poslanecký klub, požádám o jeho vyloučení z našeho jednání. Porady má přece u pana Zemana…“ napsal rozhořčený Dolínek.

Související obsah

Staňek podal demisi na funkci ministra kultury v květnu. Prezident Miloš Zeman ale demisi odmítl a drží ho ve funkci i poté, co odvolání navrhl i předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Podle ústavního soudce Pavla Rychetského se tím pohybuje za hranou toho, co mu umožňuje Ústava. ČSSD zvažuje odchod z vlády, protože Zemanovy manévry jí znemožňují rozhodovat o vlastních ministrech ve vládě. Rozhodnutí má padnout na jedání předsednictva ČSSD 15. července.

Podívejte se na vystoupení Jana Hamáčka a Andreje Babiše po setkání u prezidenta v Lánech:

tbc, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz