Ed Sheeran

Koncert Eda Sheerana v Praze: Tohle by měli fanoušci vědět!

Koncert Eda Sheerana v Praze: Tohle by měli fanoušci vědět!
Zdroj: Profimedia

Kvůli koncertům britského zpěváka Eda Sheerana v Praze posílí dopravní podnik některé spoje. Chystají se také policisté, kteří budou dohlížet na bezpečnost. Uzavřou se také některé ulice v okolí letňanského letiště, kde se koncerty konají.

Ve chvíli, kdy zpěvák Ed Sheeran oznámil, že zamíří do Česka, odstartoval šílenství. První koncert jedné z největších hudebních hvězd současnosti byl vyprodaný během několika hodin. Sheeran proto přidal ještě jeden, na který lze zatím stále koupit vstupenky.

Podle organizátorů může na nedělní i pondělní koncert na letiště v pražských Letňanech dorazit až 70 tisíc lidí. Od stanice metra Letňany je areál vzdálen jen několik desítek metrů. Dopravní podnik už uvedl, že posílí a prodlouží provoz metra až do jedné hodiny ranní.

"V tyto dny jsou celodenně přemístěny zastávky autobusových linek v oblasti stanice metra Letňany dle přiloženého plánku. Provoz trolejbusové linky číslo 58 je po oba dny přerušen," oznámil Dopravní podnik hlavního města Prahy na webových stránkách.

Na koncert se připravují také policisté. "Pražská policie bude k zajištění klidu a veřejného pořádku v souvislosti s touto kulturní akcí provádět odpovídající bezpečnostní opatření, na kterém se budou podílet policisté antikonfliktního týmu, dopravní a pořádkové služby a služby kriminální policie a vyšetřování," sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Související obsah

V neděli i v pondělí budou v okolí letňanského letiště uzavřeny některé ulice. Auta se už od šesté hodiny ranní  nedostanou do Beladaovy, v ulicích Tupolevova a Beranových je zakázán vjezd od jedenácti hodin dopoledne. Projet mohou jen rezidenti a řidiči MHD.

Policisté nabádají fanoušky, aby na místo přijeli metrem nebo autobusem a auta nechali doma. "V oblasti Letňan je poměrně malá parkovací kapacita," vysvětlil Hulan. Policie varuje, že možná bude muset uzavřít ještě další ulice - podle vývoje na místě.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz