Novorozenec

Vražda dítěte je znovu u soudu, matku nedávno pustil Nejvyšší soud!

Krajský soud v Plzni začal už po druhé projednávat případ jednatřicetileté ženy, která měla podle obžaloby po porodu smrtelně zranit své dítě. Předešlý rozsudek, podle kterého měla strávit za vraždu ve vězení 17 let, zrušil v lednu letošního roku Nejvyšší soud.

Chlapečka měla podle obžaloby žena zranit v oblasti hlavy. Dítě porodila v koupelně v červenci roku 2016. Poté ji vyrušila matka a dítě měla převézt do babyboxu v Plzni. Přes veškerou péči lékařů miminko zemřelo.


Žena od počátku policejního vyšetřování i soudního jednání svou vinu popírá. "To, co mi je kladeno za vinu, jsem neudělala," prohlásila.


Odmítla, že by se na novorozenci dopustila jakéhokoli fyzického násilí. Byla prý v šoku a nevěděla, co má dělat. Dokonce tvrdila, že zranění dítěti mohl způsobit někdo jiný.

Související obsah


Krajský soud ženu přesto loni v dubnu poslal za vraždu na 17 let do vězení. Rozsudek potvrdil i Vrchní soud v Praze. Tehdy odsouzená žena se nevzdávala a nakonec uspěla u Nejvyššího soudu.


Nejvyšší soud při neveřejném jednání rozsudek zrušil a nařídil nové projednání. Žena se tak po roce a půl dostala z vězení na svobodu. Podle soudu zatím není stoprocentně prokázané, že má vraždu na svědomí. Podcenit by se neměla ani možnost, že žena mohla mít po porodu snížené rozpoznávací a ovládací schopnosti.
 

František Nyklas, rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz