Orchestr

Afghánky zahrály na slovenském festivalu, pak utekly neznámo kam!

Afghánky zahrály na slovenském festivalu, pak utekly neznámo kam!
Zdroj: ZOHRA

Jedním z velkých lákadel slovenského hudebního festivalu Pohoda byl první, čistě ženský orchestr z Afghánistánu. Jejich vystoupení se setkalo s úspěchem. Přes noc ale zmizely čtyři členky souboru.

Členky orchestru ZOHRA patří v Afghánistánu mezi první muzikantky, které za posledních třicet let v zemi vystudovaly hudbu a veřejně vystupují. Zato ale musí často čelit výhružkám a různému omezování. Přesto ale o víkendu vystoupily na Slovensku jako součást hudebního festivalu Pohoda.


V neděli ráno ovšem šéf souboru Ahmad Sarmast informoval, že čtyři hudebnice z celkem třicetičlenného souboru zmizely ze svých hotelových pokojů. Zprávu přinesl slovenský zpravodajský portál čas.sk.


"Spaly u nás dvě noci a ráno měyi normálně odjet. Ráno ale čtyři chyběly," řekl recepční hotelu, kde orchestr přebýval. Na chybějící čtveřici se přišlo asi ve čtyři hodiny ráno. Případem se již zabývá slovenská policie.

Související obsah


"Potvrzujeme pátrání po dvou mladistvých a dvou plnoletých občankách Afghánistánu, které pravděpodobně samy odešly z hotelu v Trečianských Teplicích," sdělil mluvčí slovenské policie Pavol Kudlička.

Celá sestava orchestru ZOHRA:


Podle informací čas.sk by jedna ze zmizelých hudebnic mohla mít příbuzné v Německu. Policie zatím nezveřejnila fotky žen, u dvou nezletilých potřebuje souhlas jejich rodin.

Související obsah


"Za celou třiadvacetiletou historii festivalu se něco takového stalo poprvé. Jsme rádi, že ZOHRA na Pohodě hrála, koncerty byl nádherný. Připomínám, že děvčata jsou v Evropě legálně a stále mají platná víza," prohlásil šéf festivalu Michal Kaščák.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz