Antonín Staněk

Šmarda a Staněk poslali vzkaz! Takhle se smějí vládní krizi

Šmarda a Staněk poslali vzkaz! Takhle se smějí vládní krizi
Zdroj: Twitter

Zatímco Česko už několik měsíců řeší, kdo bude ministrem kultury, současný šéf resortu Antonín Staněk (ČSSD) si dělá usměvavá selfie na festivalu Colours of Ostrava. Na fotce, kterou zveřejnil na twitteru, je navíc s Michalem Šmardou (ČSSD), který ho má nahradit.

Zemanem odmítaný Šmarda a současný ministr kultury Staněk zveřejnili svou rozesmátou selfie ve čtvrtek večer. "Colours of Ostrava: tak jsme se s Michalem zasmáli spikleneckým teoriím novinářů o mém odvolání," napsal k fotografii na svém twitterovém účtu současný šéf ministerstva kultury.

Oba pánové jsou přitom hlavními aktéry vládní krize, která už několik měsíců hýbe českou politickou scénou. Z toho si očividně ani jeden z nich hlavu neláme a zřejmě jsou v dobré náladě.

Podle Šmardy nemělo selfie žádný hlubší význam. "Jenom jsme se potkali na festivalu," řekl TN.cz místopředseda ČSSD. Staňkova slova o spikleneckých teoriích o jeho odvolání však nekomentoval. "On možná nějak vtipkoval, to se musíte zeptat jeho," dodal Šmarda s tím, že se současným ministrem nemá žádný spor. Jejich společná fotka však okamžitě vzbudila emoce na sociálních sítích.

Na vysmáté selfie reagoval například europoslanec Tomáš Zdechovský (KDÚ-ČSL). "No Vy jste se moc nesmál," rýpnul si do Staňkova chování v posledních měsících. 

"Až se bude ČSSD po dalším volebním neúspěchu ptát, proč jí voliči nevěří, vzpomene si na tenhle tweet," komentuje Adam. "To se smějete celému národu? Už aby ČSSD navždy zmizela z politické mapy," vzkazuje oběma sociálním demokratům pan Miroslav.

Šmarda se pak navíc stihl vyfotit ještě s dalším členem vlády za ČSSD. Na festival podle svých slov vyrazil s ministrem kultury Tomášem Petříčkem.

Důvodem vládní krize jsou právě trable okolo ministra kultury Antonína Staňka. Toho na přání předsedy ČSSD Hamáčka navrhl odvolat premiér Babiš už na konci května. Prezident Zemanto ale odmítal. Teprve minulý týden oznámil, že je připraven udělat to k poslednímu červenci. Zda na jeho místo jmenuje Michala Šmardu ale není jasné. Vedení ČSSD je v případě odmítnutí připraveno odejít z vlády.

Související obsah

Vše by snad měla vyřešit schůzka Andreje Babiše (ANO) s Milošem Zemanem. Ta se má uskutečnit na zámku v Lánech 24. července.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz