Gejzír v Praze! Voda z prasklého potrubí stříkala do výšky čtyř pater

Stovky lidí na pražském Žižkově jsou bez vody. Při výkopových pracích prasklo vodovodní potrubí. Gejzír z něj stříkal několik minut až do výšky okolních domů.

"Nejedná se bohužel o objev léčivého pramene, ale o prasklé vodovodní potrubí v Bořivojově ulici," napsalo vedení Prahy 3 na facebooku. Gejzír, který jeden ze svědků natočil, stříkal až do výšky čtyřpatrových domů.

Na videu je vidět jeden z dělníků, jak vylézá z výkopu a utíká se před vodou schovat. Podle Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) praskl vodovodní řad o průměru 250 milimetrů. Po několika minutách se podařilo gejzír zastavit a začalo odčerpávání vody z výkopu.

Žižkovská radnice oznámila, že havárie by měla být odstraněna v odpoledních hodinách. "Náhradní zásobování vodou je zajištěno," doplnilo vedení Prahy 3. Bez vody je podle PVK 384 odběratelů.

Související obsah

Kdo výkopové práce v ulici provádí, PVK neuvedly. Podle místních má ale stavbu na starost Metrostav. Praha 3 prý očekává, že firma uvede vše do původního stavu - jak na obecním, tak soukromém majetku.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Voda

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz