Domácí

Žena spadla do kolejiště, nemohla se hnout! Policista pro ni skočil

Čtyřicetiletá žena spadla na Hradecku do kolejiště a nedokázala se dostat pryč. Policista, který si ji během služby všiml, okamžitě vyrazil za ní a zachránil ji. V té době v sobě žena měla až 3,95 promile a putovala rovnou do nemocnice. Po celou dobu záchrany byl provoz vlaků zastaven.

Ženy sedící v zakázaném prostoru mezi kolejemi si ve čtvrtek kolem půl šesté odpoledne všiml policista z Hradce Králové. "Okamžitě informoval operační středisko s požadavkem o zastavení provozu vlaků. Jednalo se o velmi frekventovanou kolej pro vlaky Hradec Králové - Pardubice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Poté šel policista rychle za ženou a nařídil jí, aby prostor opustila. Žena se tedy zvedla a vydala se k nádraží. Po pár metrech však spadla rovnou do kolejiště. 

Policista neváhal ani vteřinu a vydal se za ní. "Kolega se ji vydal na pomoc, kdy musel oběhnout budovu a přes plot se k ní dostat. Ženu, která byla bez viditelného zranění a evidentně pod vlivem alkoholu, z kolejiště vytáhl a poskytl ji první pomoc," dodala mluvčí.

Související obsah

Po dechové zkoušce se ukázalo, že měla žena v krvi 3,95 promile. "Na místě si ji převzala záchranná služba, která ji převezla do nemocnice. Po půl hodině byl vlakový provoz zcela obnoven. Policisté případ vedou jako přestupek, kdy po prošetření ho předají ke správnímu orgánu, v tomto případě drážní inspekci k dořešení," dopnila Kormošová.

Policie také svému kolegovi poděkovala za jeho všímavost a rychlou reakci. 


Reportáž TV Nova:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz