Banka

Nezbyly na vás pamětní dvacetikoruny? Máte další šanci je získat

Nezbyly na vás pamětní dvacetikoruny? Máte další šanci je získat
Zdroj: ČNB

Velkým hitem mezi lidmi byly dvě sady pamětních dvacetikorun, které Česká národní banka vydala u příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa a také 100. výročí české koruny. Před pobočkami banky se tvořily dlouhé fronty a po mincích se zaprášilo. Teď je banka nabízí znovu, prostřednictvím partnerů, kteří prodávají sběratelské mince. Za mince si ale zájemci připlatí.

Před pobočkami České národní banky se v říjnu loňského roku a letos v lednu tvořily dlouhé fronty. Lidé měli velký zájem o dvě série výročních dvacetikorun. Ty navíc mohli v bance vyměnit za normální mince, nemuseli tedy nic doplácet.

Pro ty, na které se nedostalo, si teď Česká národní banka připravila sběratelskou edici mincí s portréty významných osobností. Prodávat je začne od středy prostřednictvím smluvních partnerů. Na dvacetikorunách jsou vyobrazeni Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, Milan Rastislav Štefánik, Alois Rašín, Karel Engliš a Vilém Pospíšil.

Mince tentokrát není možné získat přímo na pobočkách banky, zájemci se musí obrátit na některého z partnerů banky pro prodej numizmatického materiálu. Seznam a kontakty najdete ZDE.

Banka plánuje vydat 50 tisíc sad pamětních dvacetikorun. K dispozici jich dá zájemcům v létě 30 tisíc, zbytek plánuje nabídnout letos na podzim.

Související obsah

Mince jsou v sadě vsazeny do plastového blisteru a jednoduchého kartonového přebalu s potiskem. Jejich nominální hodnota je 120 korun. Prodejci sběratelskou sadu nabízejí přibližně za 500 korun, takže ačkoliv s nimi lze normálně platit jako s běžnými dvacetikorunami, zřejmě nikdo je v obchodě z peněženky nevyndá.

Na jubilejní pamětní dvacky se stály dlouhé fronty. Reportáž ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz