Andrej Babiš

Babiš jednal s Hamáčkem. Detaily prozradí až po grémiu ČSSD

Vládní krize pokračuje i po středeční schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem. Kvůli situaci na ministerstvu kultury se ve čtvrtek sešel šéf vlády s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Jejich společné jednání trvalo zhruba půl hodiny.

Výsledek schůzky zatím nený jasný, premiér se chce vyjádřit až po čtvrtečním grémiu sociálních demokratů. Ti totiž podmiňují své setrvání ve vládní koalici s hnutím ANO jmenováním Michala Šmardy ministrem kultury do 1. srpna.

Jenže prezident Miloš Zeman ve středu na schůzce v Lánech podle slov premiéra řekl, že sice odvolá ministra kultury Staňka na konci měsíce, ale o jeho nástupci rozhodne až v polovině srpna.

Vedení sociální demokracie proto na čtvrtek svolalo mimořádné jednání, na kterém chce celou věc znovu prodiskutovat. Začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Související obsah

Předsednictvo ČSSD schválilo už minulý týden usnesení, v němž trvá na odvolání Antonína Staňka a jmenování Michala Šmardy do čela ministerstva kultury. Mandát k dalšímu vyjednávání dostal od vedení strany předseda Hamáček. 

"Předsednictvo drtivou většinou konstatovalo, že Antonín Staněk má být odvolán a ministerstvo má převzít náš nominant Michal Šmarda. Zároveň jsme vyzvali premiéra, že má respektovat koaliční smlouvu a dohlédnout na to, že bude náš požadavek dodržen," sdělil Hamáček po jednání minulý týden.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz