Volby

ANO je stále nejsilnější, prefence mu ale pomalu klesají

ANO je stále nejsilnější, prefence mu ale pomalu klesají
Zdroj: Median

Volební preference ANO pomalu padají, zatímco Piráti se mohou těšit ze zvýšené podpory. Hnutí premiéra Andreje Babiše si ale nadále drží první příčku. Alespoň tak to tvrdí nejnovější průzkum společnosti Median.

Podpora hnutí ANO má podle nejnovějšího průzkumu společnosti Median od letošního února sestupnou tendenci. "Současný zisk je stejný jako v říjnu 2018 a od tohoto data také nejnižší. Pokles v preferencích hnutí ANO může souviset se zveřejněním předběžných závěrů EU ohledně čerpání dotací a střetu zájmů premiéra Andreje Babiše," uvedli výzkumníci.


Hnutí ANO si ale nadále drží první příčku, a to s velkým náskokem. Na druhém místě se umístili Piráti se čtrnácti procenty, následují občanští demokraté s 12,5 procenty a SPD s 9 procenty. Do sněmovny by se dostali ještě sociální demokraté, komunisté, Starostové a lidovci. TOP 09 by potřebný minimální počet hlasů uteklu o půl procenta.

Volební model v červenci 2019:

Zdroj: Median


Přestože se Babišově hnutí daří udržovat první příčku, jeho vládní partner se musí spokojit s jednociferným výsledkem, byť ČSSD mírně posílila. "Oproti tomu KSČM zaznamenala mírný pokles a vrátila se tak na hodnotu preferencí stejnou jako v dubnu tohoto roku, tedy 6,5 procenta," doplnil Median.


Nováčkům Václava Klause ml. se ale příliš nedaří, preference Trikolory se pohybují mezi půl a jedním procentem. Lepšího výsledku dosahují i Zelení s dvěma procenty.

Související obsah


K volbám by přišlo 51,5 procenta dotazovaných, dalších 10,5 procenta by se spíše zúčastnilo. K urnám by se určitě nedostavilo 28 procent lidí.


Průzkumu se zúčastnilo 1041 respondentů mezi 1. a 26. červencem formou osobního dotazování a online dotazování.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz