Alena Schillerová

Lidé se vysmáli Schillerové! Chce řešit daňové úniky "velkých ryb"

Lidé se vysmáli Schillerové! Chce řešit daňové úniky "velkých ryb"
Zdroj: Profimedia

Ministryně financí Alena Schillerová pobouřila svým statusem na twitteru veřejnost i opozici. Uvedla totiž, že vláda se chce soustředit na daňové úniky velkých ryb ve spolupráci se státy EU. Kvůli problémům premiéra Andreje Babiše a jeho firem a projektů se jí ale drtivá většina komentujících naprosto vysmála.

Status Schillerová zveřejnila po úterní schůzce vlády před vládními prázdninami. "Soustředíme se na daňové úniky velkých ryb. Vláda dnes schválila novelu z dílny ministerstva financí, která posiluje spolupráci se státy EU a zvyšuje schopnost reagovat na nežádoucí daňovou optimalizaci včetně nelegálního vyvádění zisků do zahraničí," napsala ve statusu.


Posměšné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat – a byly pořádně ostré. "Boha, vy jste strašně směšná! Zametla jste pod koberec vyvážení zisku z Německa do ČR podvodného Agrofertu a teď budete kázat? Absolutně vám nevěříme! Zas jen zastírací šaškárna," napsal uživatel pod přezdívkou Bývalý pioneer.

Přidávali se samozřejmě další. "A teď tu o Karkulkce, ty blábolo prolhaná", "Vaše arogantní ironie kombinovaná s lhaním narůstá do obludných rozměrů. Konec se blíží" nebo "Vy nás všechny máte za nesvéprávný pitomce, že?" byly jedny z reakcí s největším počtem srdcí, tedy obdobou facebookového "To se mi líbí".

Související obsah


Do diskuze se zapojila více než stovka lidí včetně některých členů opozičních stran – například pirátů. Na drtivou většinu komentářů ministryně financí nereagovala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz