Zahraničí

Horor na Slovensku: Medvědice zaútočila v lese na turistu!

Horor na Slovensku: Medvědice zaútočila v lese na turistu!
Zdroj: Profimedia

Při procházce v lese na Slovensku napadla ve středu turistu medvědice přímo na stezce. Naštěstí se muži podařilo utéct a vyhledal pomoc u lesní správy. Ta pak turistovi zavolala záchranku. Naštěstí neměl žádná vážná zranění.

Nepříjemný výlet zažil ve středu muž na Slovensku. Napadla ho totiž medvědice. "V CHKO Poľana v blízkosti lesní správy Kyslinky došlo dnes k útoku medvědice na turistu," informovaly Lesy SR na svém facebooku.

K útoku došlo přímo na chodníku pro turisty, který vede od hotelu Poľana přes Priehybinu a dále směrem na Kyslinky. "Také je to trasa hřebenového chodníku Predná - Zadná Poľana - Rudná magistrála," doplnily Lesy.

Lesy SR dále dodávají, aby byli lidé při procházce lesem velmi opatrní. Muži se naštěstí podařilo před zvířetem utéct a doběhl do lesní správy. Ta mu poté zavolala záchranku. 

Případů setkání s medvědem na Slovensku přibývá. Například na západě Slovenska v okrese Senica se v poslední době vyskytovala medvědice i s mláďaty. Obyvatele i turisty před ní varovala policie Trnavského kraje. 

Související obsah

Na Slovensku se potuluje i medvědice Ema, kterou monitoruje Mendelova univerzita v Brně. Zvíře si oblíbilo především Vsetínské Beskydy, Javorníky i Moravskoslezské Beskydy. Momentálně by se měla nacházet v slovenské části Javorníků. 

Připomeňte si reportáž o medvědici Emě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz