Andrej Babiš

Schůzka Babiše a Hamáčka nic nevyřešila! Vládní krize pokračuje dál

Kvůli vládní krizi se v pondělí setkali premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. Tématem bylo jmenování Michala Šmardy (ČSSD) do čela ministerstva kultury. "Nikam jsme se neposunuli," uvedl Hamáček.

Dnešní schůzka nic nevyřešila, řekl v pondělí dopoledne Jan Hamáček. "Zítra bude schůzka pana premiéra s prezidentem, uvidíme, jak dopadne," doplnil.


"Sociální demokracie trvá na dodržování ústavy a dodržování koaliční smlouvy a z mého pohledu není důvod, abychom kandidáta měnili," prohlásil Hamáček.


Schůzka premiéra a prezidenta je naplánovaná na úterní pátou hodinu odpoledne. Již v pátek premiér prohlásil, že s Michalem Šmardou odmítá být v jedné vládě, nepovažuje jej za vhodného kandidáta.

Související obsah


V úterý se mají s prezidentem sejít i další politici - předseda Pirátů Ivan Bartoš o půl druhé odpoledne a předseda lidovců Marek Výborný o půl třetí. Hrad ale další podrobnosti ke schůzkám neuvedl.


Vládní krize je spojená s personální obměnou v čele ministerstva kultury. Zeman dlouho otálel s odvoláním tehdejšího ministra Antonína Staňka (ČSSD), což učinil až ke konci července. Nyní však odmítá jmenovat sociálními demokraty navrženého Šmardu na Staňkovo místo.
 

Podívejte se na rozhovor TV Nova s Andrejem Babišem:

TN.cz

K tématu Andrej Babiš

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz