Sebevražedný útok

Útočník se odpálil mezi svatebčany! Ženich: "Už nikdy nebudu šťastný!"

Útočník se odpálil mezi svatebčany! Ženich: "Už nikdy nebudu šťastný!"
Zdroj: Profimedia

Sebevražedný atentátník zaútočil na svatbě v Kábulu, když se hosté nejvíce bavili. Tančil mezi nimi na parketu, najednou odpálil nálož, připevněnou na hrudi. Zemřelo nejméně 63 lidí. Novomanželé přežili, podle ženicha už ale nikdy nebudou šťastní.

"Ztratil jsem naději. Ztratil jsem bratra, ztratil jsem přátele i své příbuzné. Už nikdy v životě nebudu šťastný," uvedl ženich Mirwais Elmi v rozhovoru pro web Tolo News s tím, že jeho novomanželka sice přežila, mnoho jejich příbuzných a přátel ale takové štěstí nemělo.

Elmi měl slzy v očích, když si během rozhovoru vybavil v jednu chvíli se usměvavé svatebčany, kteří mávali rukama a bavili se, a vzápětí vynášení jejich těl. "Moje rodina i moje nevěsta jsou v šoku. Téměř nemůžeme ani mluvit, manželka pořád omdlévá," opakoval několikrát zlomený ženich.

Prý se cítí velice slabý a nechce se ani zúčastnit žádného pohřbu svých blízkých. "Vím, že tohle není poslední utrpení pro Afgánce. Bude to pokračovat,'' dodal ženich a obvinil Tálibán z toho, že poskytuje možnosti teroristům. K sobotnímu útoku se přihlásila organizace Islámský stát.

"Silně odsuzuji nelidský útok, který se odehrál na svatbě v Kábulu. Největší prioritou je pro mě momentálně oslovit rodiny obětí tohoto barbarského útoku. Jménem národa posílám upřímnou soustrast rodinám těch, kteří byli zabiti," napsal afghánský prezident Ašraf Ghani na twitteru.

Související obsah

Od předchozího atentátu k sobotnímu útoku v Kábulu neuplynuly ani dva týdny. Členové hnutí Tálibán ukryli silné nálože v autě, výbuch zabil 14 lidí a 145 dalších zranil. Ačkoli byl atentát namířen proti afgánským bezpečnostním silám, většinu obětí a zraněných tvoří civilisté, jelikož se útok stal na velmi rušné ulici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sebevražedný útok

Důležité Události

Píše se na Deník.cz