Z tábora youtubera Taryho odvezli děti do nemocnic! Nákaza z Egypta?

Z tábora youtubera Taryho odvezli děti do nemocnic! Nákaza z Egypta?
Zdroj: TN.cz

Z tábora, který pořádá známý youtuber Tary, musela záchranná služba v pondělí večer odvézt deset dětí do nemocnice. Malí táborníci trpěli průjmem, zvracením a horečkami. Případem se zabývají hygienici.

Redakci TN.cz se ozval otec jednoho z dětí, které byly na táboře Tary Camp ve Středočeském kraji. Podle něj se u většího množství dětí vyskytly nepříjemné zdravotní obtíže.


"Děti měly průjmy, horečku a zvracely. Ženě zavolali v jedenáct v noci, na Bulovku jsem jel o půl jedné, syna pustili do domácího léčení. Ostatní děti jsou stále v nemocnici. Nakažené děti prý pocházely ze stejných chatek," popsal otec.


Záchranáři do tábora vyrazili v pondělí o půl osmé večer. "Ošetřili jsme deset dětí, na místo byly vyslané tři sanitky a lékař. Po ošetření byli pacienti transportovaní do nemocnic na Bulovce, v Čáslavi a Kolíně. Děti nebyly v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Související obsah


Případem se již zabývá Krajská hygienická stanice (KHS) Středočeského kraje. Podle jejich informací onemocnělo celkem 11 dětí a 3 dospělí. "Výskyt můžeme potvrdit, v současné chvíli jsou kolegyně na místě a provádí šetření a protiepidemická opatření. Více budeme vědět v následujících dnech, až budou známy výsledky rozborů," řekla mluvčí KHS Dana Šalamunová.


Podle otce prý jedno z dětí bylo před příjezdem na tábor v Egyptě a mohlo tam zavléct nějaké onemocnění. O virovém onemocnění, které si mělo přivést jedno z dětí, hygienici ví. Dokud ale nebudou hotové testy, nechtěli o příčinách nemoci spekulovat.


"V současné době můžu říct, že nám krajský hygienik dal informační embargo, nemůžeme nic poskytovat. Nikdo není ohrožený na životě," sdělil zástupce Tary Campu.

Související obsah


Tary Camp jsou dětské tábory, které pořádá známý youtuber Tary, který se ve svých videích věnuje parkouru. Na to je zaměřený i týdenní kemp.


Začátkem března se na Taryho hlavu snesla kritika za odpověď jednomu z jeho dětských fanoušků. Ten se youtubera zeptal, proč je oblečení v jeho obchodě tak drahé. "Já nemám drahé oblečení. Jen ty máš málo peněz," odpověděl Tary. Za chvilku ovšem řekl, že si jen dělá legraci a hochovi v kostce načrtl cenovou strategii daného výrobku. Více si přečtěte zde.

Podívejte se na video, kvůli kterému se na Taryho snesla vlna kritiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tary

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz