Vozovka

V Praze odstřelili tramvajovou vozovnu, exploze trvala deset vteřin

V sobotu ráno padla k zemi 70 let stará hala vozovny v Hloubětíně kvůli havarijnímu stavu střechy. K odstřelu bylo použito 126 kilogramů trhaviny. Bourací a odklízecí práce budou pokračovat až do konce roku.

Odstřel se uskutečnil v sobotu ráno před půl desátou. Trval od zmáčknutí tlačítka po výbuch poslední nálože přibližně deset sekund.  Přesný čas nebyl ze začátku jasný. "Střelmistr ho určí až na místě, podle situace a bezpečnosti," řekla mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková.

Území okolo vozovny Hloubětín hlídá Policie ČR ve spolupráci s městskou policií. Nad areálem i celou oblastí až po letiště Kbely platí bezletová zóna. Během odstřelu byl dočasně omezen provoz tramvají mezi Poděbradskou a Kolbenovou ulicí.
 

V místě budou pokračovat bourací a odklízecí práce až do konce roku. Dopravní podnik by měl do té doby získat stavební povolení na novou vozovnu pro odstavování tramvají a jejich opravy.

Související obsah

Stavba nové haly bude rozdělena do čtyř etap. Do konce roku 2022 pak má vzniknout nová hala a dílny. Přestavba hloubětínské vozovny bude stát přibližně 1,8 miliardy korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vozovka

Důležité Události

Píše se na Deník.cz