štěnice

Muž vyvezl rodinu do Prahy. Z hotelu je doslova vyštípaly štěnice!

Muž vyvezl rodinu do Prahy. Z hotelu je doslova vyštípaly štěnice!
Zdroj: Miroslav Ujváry

Doufali, že si z dovolené přivezou pěkné zážitky, místo toho si na nich smlsly štěnice. Miroslav Ujváry se se svou rodinou ubytoval v jednom z pražských ubytovacích zařízení, vydrželi tam ovšem jedinou noc. Jeho tělo nyní pokrývají desítky kousanců.

Hrůzný nález čekal na rodinu Miroslava Ujváryho, která si vyrazila do Prahy. Kromě jeho manželky a syna s nimi cestovali i jeho sestra s partnerem a dcerou.


Skupina si ještě užila klidnou noc, ráno si ale Ujváryho manželka všimla štěnice. "Pak jsme nacházeli další a další, až jsme zvedli matraci a tam jich byl celý roj," popsal muž pro TN.cz. Rodina z apartmánu záhy odjela, odmítli tam zůstat.


"Na těle mám asi 50 až 60 štípanců, manželka nic a syn šest až sedm. Pocucly si hlavně na mě. V druhým pokoji spala sestra s partnerem a dcerou, ale ti pokousaní nebyli," přiblížil následky krátkého pobytu Ujváry. Snímky zaslal redakci TN.cz, můžete se na ně podívat v galerii.

 

Související obsah


Kousanců si hned nevšiml. Ty se projevují až po delší době, tento potměšilý hmyz totiž při kousnutí vstříkne do rány malou dávku anestetika. Bolest a svědění tak nastupují i celé hodiny až dny po napadení.


Podle Ujváryho byli v apartmánu paraziti již delší dobu. "Ten trus tam byl minimálně měsíc nebo dva. Manželka asi před dvaceti lety štěnice měla, takže ví, jak to funguje," prohlásil.


"Už když jsme přišli, tak nám bylo divné, že tam jsou biolity. Ale řekli jsme si, že je to asi kvůli komárům. Jinak byl ale pokoj čistý a pěkný," doplnil pokousaný muž.

 

Související obsah


Podle jednatele společnosti Prague Aparts Alexandra Pucii, která poskytuje v Praze ubytování, se problémy v tomto apartmánu vyskytly již dříve. Společnost ale proti nim rázně zakročila.


"Štěnice se u nás vyskytly před měsícem a následně jsme je ve dvou fázích okamžitě vyderatizovali. Následně jsme apartmán opět dali do provozu. Po deseti dnech, kdy proběhly další čtyři dvoudenní pobyty bez jakékoli reklamace či výskytu, přišel pobyt pana Ujváryho," vysvětlil Pucia.


Apartmán nyní čeká další deratizace, deratizační společnost prý dala na svůj první zákrok proti podloudnému hmyzu roční záruku. Proti obvinění, že o štěnicích v pokoji věděli, se společnost ohradila.

 

Související obsah


"Absolutně odmítáme, že bychom o opětovném výskytu štěnic věděli. Není ani prokazatelné, že je v tuto chvíli nezanesli právě tito hosté. Biolit dáváme do všech apartmánů jako opatření proti pavoukům a hmyzu, kteří jsou v létě běžné. Ten na štěnice nepomáhá," uvedl Pucia. Podle něj je také možné, že se do apartmánu dostaly štěnice z jiného bytu.


Poskytovatel ubytování považuje celou situaci za politováníhodnou, ale necítí se být vinen. "Opravdu necítíme vinu na naši straně, jelikož jsme o opětovném výskytu štěnic nevěděli a následně jsme celou sumu za ubytování hostům vrátili," pronesl jednatel.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz