Papež František

Rodák z Česka se stane kardinálem! Jezuita Czerny má na starost migraci

Rodák z Česka se stane kardinálem! Jezuita Czerny má na starost migraci
Zdroj: Profimedia

Papež František v neděli oznámil jmenování třinácti nových kardinálů. Mezi nimi je i Michael Czerny, který se narodil v Československu.

"V sobotu 5. října budu předsedat konzistoři, na níž bude jmenováno deset nových kardinálů. Jejich původ vyjadřuje misijní poslání církve, která nadále hlásá milosrdnou lásku Boha ke všem lidem na Zemi," prohlásil v neděli Svatý otec podle informačního portálu Svatého stolce Vatican News.


Jedním z nově jmenovaných kardinálů má být i Michael Czerny, který se narodil v roce 1946 v Českolovensku. Vyrůstal ale v Kanadě a jako jezuitský kněz působil v latinské Americe a v Africe.


Czerny je považovaný za odborníka na migraci, nyní působí jako podsekretář oddělení pro migranty na Úřadu pro integrální lidský rozvoj.

Související obsah


Zajímavostí je, že před jmenování se papež František na 25 minut zasekl ve výtahu, ven museli pomáhat hasiči. Informaci přinesla agentura AP.


"Modleme se za nové kardinály, aby mi potvrzením svého přilnutí ke Kristu, pomáhali v mé službě římského biskupa pro dobro veškerého svatého věřícího lidu Božího," vyzval papež.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz