škola

Jarmilky a piják? Ani omylem. Dnešní školáci už je ani neznají!

Dnešní školáci jsou úplně jiní než jejich rodiče nebo prarodiče - ani ne tak chováním, ale vybavením, které mají k dispozici. Místo jednobarevných aktovek mají batohy s oblíbenými hrdiny, a místo plnicícho pera mazatelné propisky.

V pytlíku jarmilky, sešit s růžovým pijákem a kožená aktovka. Stačilo pár desítek let a tohle všechno zmizelo. Piják na kaňky od inkoustu už dnešní děti neznají. Úkazem je pro ně i plnící pero.

Klasické sešity se pokryly flitry nebo se z nich stala chlupatá zvířátka. Svačinu děti nosí zásadně v krabičkách - čím barevnější, tím lepší.

Klasický úbor na tělocvik, který nosili jejich rodiče, je pro dnešní děti už naprosté retro. A navíc se jim ani nelíbí. Známé bílé jarmilky v obchodech stále najdeme – čas se podepsal i na nich.

Nejdříve byly bílé, později byly černé, a děti v současných prvních třídách chtějí puntíkaté nebo květinové. Klasické bačkůrky nahradily pantofle všeho druhu.

Související obsah

Jít na hanbu, dostat slovníkem po hlavě nebo rákoskou, to už děti znají jenom z filmu. Také přestávky vypadají jinak. Namísto povídání dávají děti přednost mobilům.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz