Diplomová práce

Další problém s bakalářkou! Vládní koordinátorka špatně zdrojovala

Národní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová sice neopisovala ve své bakalářské práci, ale podle Univerzity Karlovy ji špatně zdrojovala. Vedralová před rokem nahradila ve funkci dlouholetého koordinátora Jindřicha Vobořila, který její zvolení považoval za nejhorší možnou volbu.

Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí - tak vládní koordinátorka před časem obhajovala podezření z toho, že opsala bakalářskou práci. To se nepotvrdilo, její chybou ale bylo špatné zdrojování.

"Chybou autorky je neuvedení citace zdrojů přímo v textu závěrečné práce, zdroj je však uveden v bibliografii uvedené na konci práce," vysvětlil mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek.

"Jak už jsem jednou uvedla, až se seznámím s posudky, tak se k tomu vyjádřím," uvedla protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová. Obvinění z plagiátorství čelila poté, co texty prací z roku 2001 a 2005 nechali přezkoumat Piráti.

Podle opoziční strany Vedralové chybí odbornost. "Rozhodli jsme se přezkoumat to, jestli vůbec umí pracovat s daty, jestli získává podklady z relevantních zdrojů, proto jsme poprosili pana Macha z Vysoké školy ekonomické, aby prozkoumal její diplomovou a bakalářskou práci. On to udělal a našel tam shodu se spoustou online zdrojů," sdělil poslanec Pirátů Tomáš Vymazal.

Podezřelá je i diplomová práce, kterou Vedralová obhájila před 14 lety na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ta je ještě v šetření. "Kontrola práce paní Vedralové stále ještě probíhá. Práce se musela digitalizovat a nyní probíhají poslední kroky. Výsledky by mohly být známy do konce týdne," ujistila mluvčí olomoucké univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Dalšímu podezření z plagiátorství v minulosti čelil třeba ministr obrany Lubomír Metnar - stejně jako Vedralová v diplomové práci neuváděl zdroje. Kvůli plagiátorství v Babišově vládě skončili Taťána Malá a Petr Krčál.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz