Nejlepší přítel člověka z čipů a převodů. Robopes umí i tančit

Jedna americká společnost se pochlubila robotickým psem Spotem. Ten má usnadnit práci na stavbách, ve skladech nebo při instalaci elektrických zařízení. Zatím bude dostupný pouze pro vybrané zákazníky.

Žluté tělo, dlouhé nohy, rychlost přes jeden a půl metru za sekundu. Máte plné ruce? Robopes Spot, hrdina v rizikovém pracovním prostředí, ihned přispěchá. Domácí mazlíček z něj ale prozatím nebude. A to i přesto, že je prvotřídním tanečníkem a zvládne i legendární moonwalk.

Čtyřnohý robotický dělník se sice rád předvádí, vydrží ale neúnavně pracovat hodinu a půl v kuse. Na svých bedrech unese až čtrnáct kilo. A když spadne, rychle se opět postaví na nohy.

Výzvou pro něj není ani členitý a strmý terén. Díky zabudovaným kamerám se dokáže vyhnout kdejaké překážce. Když ho přece jen nějaká překvapí, ochrání ho tvrdý krunýř. Hravě zvládá také teploty od mínus dvaceti do pětačtyřiceti stupňů a nezastaví ho ani déšť.

Související obsah

Lidskou pomoc přesto ale potřebuje - v momentě, kdy dojdou baterky. Zájemci o něj se už teď můžou zapsat na seznam na stránkách firmy. Ta cenu zatím tají, podle odhadů Spot stojí stejně jako nové auto.

Robopes má už za sebou úspěšnou hereckou kariéru. Před dvěma lety si střihl hlavní roli v epizodě britského dramatického seriálu. Srdce téměř třiadvaceti miliónů diváků si získal už před pěti lety. Bavil je během prvních zátěžových testů jako ještě neohrabané a zároveň nebojácné "štěně".

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz