Uprchlíci

Uprchlíci v táboře na Lesbosu založili požáry. Zemřela matka s dítětem

Nepokoje zmítají uprchlickým táborem na řeckém ostrově Lesbos. Při nedělních nepokojích zemřela matka a její dítě. Osudným se jim stal požár, který měli založit sami uprchlíci. Po jejich smrti vypukly v táboře další nepokoje. Uprchlické zařízení je určené pro tři tisíce lidí, ubytováno jich v něm je ale 12 tisíc běženců.

Podle televize Al-Džazíra založili smrtící požár sami uprchlíci. Televize citovala policejního mluvčího Theodorose Chronopoulose, který uvedl, že nejprve migranti zapálili olivový háj za branami tábora a další požár po 5. hodině odpoledne zapálili uvnitř uprchlického tábora.

Ten má ale tragické následky. Shořet mělo šest nebo sedm přepravních kontejnerů, v nichž migranti žijí. Do márnice na ostrově převezli ohořelé ženské tělo. Migranti pak v jednom z kontejnerů našli i mrtvé dítě. Některé zdroje dokonce hovoří o tom, že zemřít měly dvě děti.

"Našli jsme dvě úplně spálená dětská těla a zemřela také žena. Dali jsme těla zabalená do deky hasičům," citoval deník Guardian patnáctiletého Afghánce Fedúze. Reportér agentury AFP uvedl, že viděl dvě mrtvá těla, kolem jednoho z nich byli truchlící příbuzní.

Související obsah

Požár v táboře měli hasiči uhasit z letadla. Následně migranti rozpoutali v táboře další nepokoje, kdy kritizovali hasiče, že jim trvalo dlouho, než požár dostali pod kontrolu. Policie k rozehnání použila slzný plyn.

Tábor byl určený pro tři tisícovky běženců, kapacita je ale až čtyřnásobně překročená. Lidé, z nichž většina pochází z Afghánistánu, jsou ubytováni ve stanech a přepravních kontejnerech. Místní úřady a lidskoprávní organizace žádají řeckou vládu, aby situaci neprodleně řešila a co nejvíce utečenců rychle převezla na pevninu a do jiných zařízení.

TN.cz

K tématu Uprchlíci

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz