Ministerstvo školství

Sportovní kluby nedostaly dotace na provoz! Ruší tréninky i soustředění

Více než 2000 sportovních klubů v Česku dosud nedostalo od ministerstva školství peníze na provoz a údržbu sportovišť nebo na trenéry. Mnoho z nich tak musí omezovat svou činnost. Podle ministerstva brzdí vyplácení dotací náročná administrativa a chyby v žádostech.

Instruktoři, pronájem ledové plochy a svoz dětí. To jsou nejnákladnější položky bruslení dětí ze základních škol na Berounsku. Jenže letos chybí podpora od státu a místní děti tak možná poprvé po 25 letech na led nevyjedou. Rezervy totiž došly.

V Bohušovicích nad Ohří zase plánovali pro mládežnická mužstva letní soustředění. I tam chybí peníze, a tak z plánů sešlo. "Počítali jsme s tím, že státní prostředky dostaneme na jaře nebo před létem. Nakonec jsme to ale museli zrušit," uvedl Jaroslav Knechtl ze Slavoje Bohušovice.

Dotační program Můj klub přináší peníze na provoz a údržbu sportovišť nebo odměny trenérům. Ministerstvo školství letos schválilo dotaci pro téměř 5000 sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Peníze ale doposud nedostalo více než 2000 z nich.

Související obsah

Funkcionáři pracují pro kluby většinou dobrovolně, kvalifikovaní trenéři ale něco stojí. Peníze v rozpočtu ministerstva školství jsou, podle České unie sportu ale ministerstvo nestíhá žádosti a jejich opravy zpracovat. I když se státní dotace do konce roku vyplatí, klubům hrozí, že už je nestihnou využít.

"Největším problémem jsou chyby při vyplňování žádostí ze strany klubů, kdy se je ministerstvo snaží kontaktovat a žádost jim pomoci opravit. Přesto tak 200 klubů ještě neučinilo," sdělil náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář.


Proč tedy ministerstvo administrativu nezjednoduší? Na Kovářovu odpověď se podívejte zde:

 

epa, TN.cz

K tématu Ministerstvo školství

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz