Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Sportovní kluby nedostaly dotace na provoz! Ruší tréninky i soustředění

Více než 2000 sportovních klubů v Česku dosud nedostalo od ministerstva školství peníze na provoz a údržbu sportovišť nebo na trenéry. Mnoho z nich tak musí omezovat svou činnost. Podle ministerstva brzdí vyplácení dotací náročná administrativa a chyby v žádostech.

Instruktoři, pronájem ledové plochy a svoz dětí. To jsou nejnákladnější položky bruslení dětí ze základních škol na Berounsku. Jenže letos chybí podpora od státu a místní děti tak možná poprvé po 25 letech na led nevyjedou. Rezervy totiž došly.

V Bohušovicích nad Ohří zase plánovali pro mládežnická mužstva letní soustředění. I tam chybí peníze, a tak z plánů sešlo. "Počítali jsme s tím, že státní prostředky dostaneme na jaře nebo před létem. Nakonec jsme to ale museli zrušit," uvedl Jaroslav Knechtl ze Slavoje Bohušovice.

Dotační program Můj klub přináší peníze na provoz a údržbu sportovišť nebo odměny trenérům. Ministerstvo školství letos schválilo dotaci pro téměř 5000 sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Peníze ale doposud nedostalo více než 2000 z nich.

Související obsah

Funkcionáři pracují pro kluby většinou dobrovolně, kvalifikovaní trenéři ale něco stojí. Peníze v rozpočtu ministerstva školství jsou, podle České unie sportu ale ministerstvo nestíhá žádosti a jejich opravy zpracovat. I když se státní dotace do konce roku vyplatí, klubům hrozí, že už je nestihnou využít.

"Největším problémem jsou chyby při vyplňování žádostí ze strany klubů, kdy se je ministerstvo snaží kontaktovat a žádost jim pomoci opravit. Přesto tak 200 klubů ještě neučinilo," sdělil náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář.


Proč tedy ministerstvo administrativu nezjednoduší? Na Kovářovu odpověď se podívejte zde:

 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz