Záchrana

Netradiční záchrana: Tele skončilo ve studni, pomohli mu hasiči

Netradiční záchrana: Tele skončilo ve studni, pomohli mu hasiči
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Netradiční a pořádně náročný zásah mají za sebou třinečtí hasiči. V pátek je volali k teleti, které skončilo v úzké betonové studni a nemělo se jak dostat ven. Obvyklou metodu s popruhy hasiči použít nemohli, protože tele mělo nohy vmáčklé pod sebou. Nasadit tak nakonec museli těžkou techniku.

Na záchranu 300kilového telete vyrazily tři jednotky hasičů. Tele skončilo v betonové studni v třinecké místní části Oldřichovice a zaplňovalo celý prostor. Ven se nemělo jak samo dostat.

"Tele žalostně bučelo asi metr pod úrovni terénu, stejně jako jeho matka opodál. Protože nohy mělo vmáčklé pod sebou, hasiči nemohli při jeho vyproštění použít tradiční popruhy," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči tak sehnali společně s majitelkou stáda z nedaleké stavby traktorobagr, který odhrabal met vysokou betonovou skruž, kterou pak hasiči mohli odsunout, aby nepřekážela.

Související obsah

"Hasiči pak vytáhli tele vlastníma rukama. Kromě několika odřenin nejevilo na první pohled žádné známky újmy na zdraví a vesele odběhlo na tolik vysněnou šťavnatou pastvu," doplnil Kůdela. Hasiči měli připravené i další varianty, jak zvíře zachránit, a to za pomoci jeřábu a sbíječky, to ale nakonec nebylo potřeba.

A jak se stalo, že tele skončilo ve studni? Podle hasičů za to mohl jeho otec, který se předtím opřel do horní skruže a bez problémů ji odsunul.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz