H-System

Klientům H-Systemu svítá naděje! Shání úvěr na odkoupení domů

Věřitelský výbor zkrachovalé společnosti H-System se rozhodl, že domy v Horoměřicích u Prahy nabídne ke koupi současným uživatelům. Družstvo Svatopluk toto rozhodnutí vítá a chce na odkup domů získat úvěr.

Bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalého H-Systemu, si bude moct své doby v Horoměřicích odkoupit. Jejich obyvatelé se tak nejspíš nebudou muset z domů, ve kterých žijí už několik let, vystěhovat.

Cena, za kterou věřitelský výbor domy nabídne, zatím není známá. Družstvo ale doufá, že znalec správně posoudí skutečnou cenu objektů i současnou výši investic, které do domů vložili současní uživatelé

Družstvo shání peníze, kterými by lidé mohli domy, ve kterých žijí, doplatit. Svatopluk má více než 500 členů, současná situace se ale týká zhruba 60 rodin v bytovém sdružení Horoměřice, které by si zřejmě vzalo hypotéku.

Související obsah

Ústavní soudci na začátku října odmítli stížnost družstva Svatopluk na verdikt Nejvyššího soudu, podle kterého mají někdejší klienti H-Systemu domy v Horoměřicích vyklidit. S rozhodnutím Ústavního soudu nesouhlasí a chtějí se obrátit na Evropský soud pro lidská práva.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz