Peníze

Zapomínáte platit účty? Může to být příznak vážné nemoci!

Zapomínáte platit účty? Může to být příznak vážné nemoci!
Zdroj: Profimedia

Pokud zapomínáte platit účty a vůbec máte nepořádek ve svých finančních záležitostech, měli byste zpozornět. Podle rozsáhlé studie to totiž může být varovné znamení značící nástup Alzheimerovy choroby.

Podle výzkumníků z Georgetownské univerzity ve Washingtonu D. C. to, že lidé nezvládají své finanční záležitosti, často těsně předchází tomu, že je jim diagnostikována právě Alzheimerova choroba.

Celkem vědci ve studii porovnávali zdravotní a finanční záznamy celkem 33 tisíc lidí, píše britský Daily Mail. A zjistili také to, že domácnosti lidí, kterým je následně diagnostikovaný Alzheimer, jsou náchylné k "výraznému snížení" obnosu na bankovních účtech.

Autoři studie došli k tomu, že úbytek peněz může být daný nejen tím, že jsou lidé kvůli nastupující nemoci často zmatení, ale jsou také snadnějšími cíli podvodů.

Související obsah

Mezi potenciální příznaky Alzheimerovy choroby patří mimo jiné potíže se zapamatováním nových informací, změny chování a nálad, dezorientace nebo vážnější výpadky paměti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Peníze

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz