Zahraničí

USA zveřejnily první záběry ze zásahu v Sýrii, při kterém zemřel vůdce ISIS!

Pentagon odtajnil video se záběry z vojenské operace v Sýrii, při které zemřel vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádí. Je možné na nich vidět jak zásah komanda blížícího se k Bagdádího útočišti, tak mohutný výbuch poté, co americké bomby srovnaly areál se zemí.

Video, které natočil dron, je černobílé a neostré, přesto na něm jsou vidět dramatické záběry z vojenské akce v severozápadní Sýrii. V první části jsou američní vojáci, jak se blíží k areálu, ve kterém se skrýval vůdce Islámského státu Bagdádí.

Další záběry ukazují obrovský sloup kouře poté, co stíhací letouny vystřelily na areál rakety a vyhodily ho do vzduchu. Generál Frank McKenzie potvrdil Bagdádího smrt. Identifikovali ho podle testů DNA, které se jim mělo podařit provést díky získaným vzorkům krve a ukradeného spodního prádla.

Bagdádí před svou smrtí utekl do tunelu, kde se odpálil sebevražednou vestou, kterou měl na sobě. Spolu s ním v tunelu zemřely i jeho dvě malé děti, které vzal s sebou. Původní zprávy hovořily o třech dětech.

Související obsah

Americký prezident Donald Trump po úspěšném zásahu neskrýval své nadšení a před kamerami o Bagdádím hovořil jako o zbabělci, který měl krátce před smrtí plakat. Tuto informaci však generál McKenzie nepotvrdil.

Vojenská operace byla provedena až poté, co americký prezident nařídil stažení většiny amerických jednotek ze Sýrie. Bagdádího smrt Trump považuje za obrovský úspěch Spojených států. Podle CNN se jedná o nejvýznamnější událost v boji proti terorismu od smrti vůdce al-Káidy Usáma bin Ládina v roce 2011.

Na podrobnosti z úspěšné vojenské akce v Sýrii se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz