Poslanci

Sobě přidají tisíce, rodinám s dětmi nic, zlobí se žena na poslance

Sobě přidají tisíce, rodinám s dětmi nic, zlobí se žena na poslance
Zdroj: Profimedia

Poslanci na svém jednání v uplynulém týdnu opět nestihli projednat zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s dětmi. Redakci TN.cz se ozvala zoufalá maminka, která nechápe, jak si poslanci mohou sami zvyšovat platy, ale na ty, kteří to opravdu potřebují, nemyslí.

"Je hanba v naší zemi, že když poslanci hlasují o navýšení svých mezd, nechybí snad ani jeden. Mzdy mají už tak nadprůměrně vysoké a ještě jich je tam jako much,“ zlobí se maminka, která napsala do redakce TN.cz.

Nelíbí se jí, že poslancům zase stoupne měsíční mzda o 8 tisíc korun. Toto zvýšení platů ústavních činitelů bylo schváleno už před rokem. Když se ale jedná o navýšení mateřské pro maminky s dětmi, tak to poslancům trvá mnohem déle, stěžuje si zoufalá žena.

Související obsah

"Kdyby tak usilovně hlasovali při navýšení mateřské o deset tisíc, co přidávají sami sobě každým rokem, hned bych si řekla, že tam opravdu k něčemu jsou,“ má jasno maminka a dodává: "Protože žena živí ze sedmi tisíc korun dva lidi – sebe a dítě. Zajímalo by mě, kdy se situace v naší zemi obrátí k lepšímu,“ ptá se.

Poslanci měli v týdnu řešit navýšení rodičovské, ale vzhledem k zdlouhavému projednávání daňového balíčku se k bodu ohledně tohoto příspěvku nedostali. Mnoho lidí, tak má obavy, aby se zákon stihl v potřebné lhůtě vůbec projednat a maminky peníze dostaly.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová slíbila, že se to určitě stihne. Další pokus je na programu ve středu 6. listopadu.

Podívejte se na reporáž, jak se poslanci jen hádali místo, aby projednávali důležité návrhy: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz