Německo

Drážďany vyhlásily stav nouze! Kvůli častým útokům neonacistů

Německé Drážďany vyhlásily stav nouze. Podle radnice tam za poslední roky stoupl počet příznivců neonacismu natolik, že se saská metropole musí potýkat s vážnými násilnými trestnými činy, které mají radikálové na svědomí. Brzy tam přitom začnou oblíbené vánoční trhy, které navštíví i statisíce Čechů.

Drážďanské vánoční trhy jsou vyhlášené v celé Evropě. Ty letošní ale budou poznamenané politickou situací. Ve městě rostou počty přívrženců radikálních hnutí. Při posledních volbách získaly ultrapravicové strany okolo 30 procent hlasů.


Drážďany jsou podle radnice německým centrem ultrapravicového extremismu, loni tady bylo spácháno 60 násilných trestných činů pravicovými extremisty.

Související obsah


Přívrženců radikálních hnutí prý začalo přibývat po migrační krizi před čtyřmi lety. Tehdy v Drážďanech demonstrovaly týden co týden desítky tisíc odpůrců migrace. “Nouzový stav kvůli nacismu znamená, že máme vážný problém. Otevřená demokratická společnost je ohrožena,“ řekl drážďanský radní Max Aschenbach.


Nouzový stav umožní radnici investovat víc peněz do boje proti nacismu. Nebo taky poslat víc policistů do ulic, když bude potřeba. Jako například na zabezpečení vánočních trhů. Trhy v Drážďanech začínají už na konci listopadu.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz