IPhone

Nový iOS 13 rozčiluje uživatele iPhonu. Takhle na novinky vyzrajete

Nový iOS 13 rozčiluje uživatele iPhonu. Takhle na novinky vyzrajete
Zdroj: Profimedia

Nová aktualizace systému pro mobilní telefony od společnosti Apple iOS 13 s sebou nese spoustu změn. Ne všechny však lidé ocení, protože změnou prošly funkce, které používají každý den. Psaní a následná oprava či změna textu už není taková hračka jako dříve. Alespoň než si uživatelé zvyknou.

První věc zaskočí uživatele, kteří nenechávají svůj telefon automaticky aktualizovat aplikace. Pro ruční aktualizaci aplikací dříve stačilo rozkliknout obchod společnosti Apple tedy App Store a na spodní liště se nacházelo tlačítko "Aktualizace".


To ale zmizelo a není možné ho původní místo vrátit. Funkci ručních aktualizací totiž vývojáři přesunuli pod tlačítko profilové fotky. Stačí na ni kliknout a níže jsou k naleznutí veškeré položky, které je třeba aktualizovat nebo byly v poslední době aktualizovány.

Zdroj: TN.cz


Velký problém, který uživatele po aktualizaci trápí, se týká přesouvání kurzoru kolem textu, který byl dřívěji napsán. V případě potřeby ho opravit nebo přepsat původně stačilo prosté klepnutí na text, po vyskočení lupy posouvat po textu a kurzor přemístit na požadovanou pozici. Tato lupa však byla v systému iOS 13 zcela odstraněna a při klepnutí na text telefon vybere vše co je napsané.


Žádný strach. Řešení tohoto problému je také velmi snadné, ale budete si na něj muset zvykat. Stačí na okamžik klepnout a podržet mezerník a klávesnice se změní na velkou plochu, po které můžete prstem posunout kurzor. Video níže ukazuje, jak to funguje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz