Domácí

Hřib chce zatočit se smradem. Firma na psí granule trápí Pražany už léta

Hřib chce zatočit se smradem. Firma na psí granule trápí Pražany už léta
Zdroj: facebook

Primátor Prahy Zdeněk Hřib se rozhodl navštívit firmu vyrábějící psí granule Vafo Chrášťany, která dlouhodobě trápí nejen obyvatele hlavního města silným zápachem. Slíbil, že město bude tento problém řešit a pokusí se smrad co nejvíc eliminovat.

Pražská radnice chce řešit problém, který už léta trápí obyvatele severozápadu hlavního města a přilehlých obcí. V nedalekých Chrášťanech totiž stojí fabrika na výrobu krmiva pro domácí mazlíčky Vafo. Podle místních se z výrobny line velmi intenzivní zápach připomínající hnůj.

Na místo se v úterý vypravil samotný primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti), který chce smrad snížit, jak jen to bude možné. "Domluvili jsme vznik odborné komise, která dohlédne na minimalizaci zápachu. V komisi budou zástupci z akademického prostředí i zástupci města, abychom měli info z první ruky," uvedl Hřib na facebooku, kam také přidal fotku z návštěvy, kterou žertovně poupravil. Na rameni mu sedí kreslený skunk, který vypouští zelené obláčky představující zápach.

Související obsah

"Je třeba změnit přístup. V zahraničí podobné provozovny fungují bez obtěžování obyvatel. Tím se chceme určitě inspirovat," napsal Hřib. Ministerstvo životního prostředí už dříve zamítlo rozšíření výroby a povolení firmě nevydalo.

Prahu však podle Hřiba čeká ještě dlouhá cesta. "Vyřešit celou věc není úplně snadné. Společnost Vafo se nachází na území Středočeského kraje a současné zákony nestanovují limity pro zápach. Ale čekají nás další jednání a je to na dobré cestě," pochvaluje si primátor.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz