Domácí

Pozor! Podvodníci vám mohou vybílit účet, vydávají se za banku

Pozor! Podvodníci vám mohou vybílit účet, vydávají se za banku
Zdroj: Profimedia

Česká spořitelna varuje své klienty před podvodníky, kteří se za ni vydávají. Rozesílají lidem SMSky, ve kterých požadují vyplnění osobních údajů. Banka lidi vyzývá, aby zprávu ignorovali - útočník by jim totiž mohl snadno vybílit účet.

Podvodníci opět našli způsob, jak si díky důvěřivosti lidí přijít na pěkný balík peněz. Tentokrát se pomocí podvodných SMS zpráv chtějí dostat k bankovním účtům. Před útočníky své klienty varovala Česká spořitelna.

"Pozor! Podvodné SMS zprávy žádají klienty Spořitelny a dalších bank, aby na webu vyplnili údaje do svého internetového bankovnictví," napsala Spořitelna na facebooku, kde zveřejnila i text SMSky.

 

Zdroj: Česká spořitelna

Podvodníci ve zprávě lidem sdělují, že je jejich internetové bankovnictví zablokované. Odblokovat si ho mohou kliknutím na přiložený odkaz. Česká spořitelna však klienty důrazně varuje, aby odkaz neotevírali a rozhodně tam nic nevyplňovali.

Související obsah

"Neragujte na tyto SMS a nevyplňujte údaje! Banka po vás nikdy tyto informace nežádá v sms, e-mailu ani na sociálních sítích," vysvětluje Spořitelna. "Dostanete-li podezřelou zprávu, pošlete nám ji na phishing@csas.cz," doporučila svým klientům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz