Srážka

Slepou stařenku srazilo na přechodu auto. Podle policie se nerozhlédla

Když nevidomá žena přecházela v září přechod pro chodce ve slovenském Trenčíně, srazilo ji auto. Semafor podle ní v tu chvíli nefungoval. Po přečtení dopisu, který jí nyní dorazil od policie, ale zůstala v šoku. Prý se před vstupem do silnice dostatečně nepřesvědčila, že nic nejede.

Semafor na přechodu pro chodce v Trenčíně má sloužit také nevidomým. Podle ženy ale v osudnou chvíli nefungovala zvuková signalizace. Ujistila se proto, že nic neslyší a s bílou holí vstoupila do silnice. V tu chvíli ji však srazilo auto. O případu informoval web TVNoviny.sk.

Policisté jí následně zaslali dopis. V něm se píše, že se před vstupem na silnici dostatečně nepřesvědčila, zda tak může učinit bez hrozícího nebezpečí. Ženu proto předvolali k podání vysvětlení, převzetím dopisu se ale zároveň stala obviněnou.

 

Související obsah

Postup policie zaskočil slovenskou Unii nevidomých a slabozrakých. Podle nich je velmi nelidské uvádět už v předvolání informace o obvinění. Policisté se ale brání, případ ještě údajně není uzavřen. Čeká se prý na výsledky znaleckého posudku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz