Drážďany

Začínají vánoční trhy v Drážďanech. Toto musíte vědět, než se tam vydáte

Začínají vánoční trhy v Drážďanech. Toto musíte vědět, než se tam vydáte
Zdroj: Profimedia

Nespočet Čechů každoročně navštíví jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. Řeč je o trhu Striezelmarkt v německých Drážďanech, který se slavnostně otevře ve středu 27. listopadu v 16 hodin. Na co si ale dát před návštěvou pozor? Čtěte dále.

V Německu se nepracuje v neděli. To je první věc, na kterou byste měli brát ohled při plánování vašeho výletu. Trhy jsou sice otevřeny denně od 10:00 do 21:00, ale obchody jsou poslední den v týdnu zavřeny. Pokud chcete spojit návštěvu hlavního města Saska s výhodnými nákupy ve zdejších obchodech, nenechávejte ji na tento den. V tomto roce jen jedna prodejní neděle a to 8. 12. 2019 od 12:00 do 18:00.

Související obsahMěsto Drážďany počítá s českými návštěvníky. To dokazuje česká verze vánoční brožury, kde lze nalézt přehled veškerém vánočním dění v Drážďanech. Můžete ji zdarma dostat například v turistických informacích na hlavním nádraží (Hauptbahnhof Dresden), v nákupní pasáži QF u kostela Frauenkirche nebo si ji stáhnout v elektronické podobě:

Vánoční brožura Drážďany 2019

Typ souboru:pdf


Trh má také svoji vlastní měnu tzv. drážďanské Striezeltolary. Za 10 eur dostanete 11 tolarů, každý v hodnotě jednoho eura – to znamená, že jeden tolar dostanete jako dárek. Měna však platí pouze na tomto trhu a je k dostání pouze v informačním centru města Drážďany.


Hlavní vánoční trh v Drážďanech Striezelmarktt jde s dobou. Tento rok se zde totiž budete moci připojit na bezplatnou Wi-Fi síť. Jediné co potřebujete znát je heslo: striezelmarkt-2019-gast

Související obsahPokud nejste fanoušci velkých davů, doporučujeme se podívat na jeden z dalších deseti dalších trhů, které v Drážďanech jsou. Striezelmarkt navštěvuje zejména o víkendu velký počet lidí a prodírání davem a čekání ve frontě na oblíbený svařák či Wiener Wurst je rutinou.


Další trhy naleznete například na ulici Prager Strasse, na náměstí Postplatz, na náměstí u zámku, na nádvoří zámecké stáje Stallhof či u kostela Frauenkirche. Další trhy naleznete v brožuře nebo na mapě níže.


 

Jak vypadaly vánoční trhy v ČR, Německu, Rakousku a Polsku? Podívejte se na reportáž TV Nova z minulého roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz