Domácí

Dům po výbuchu v Lenoře nešlo zachránit. Bagr ho sundavá k zemi

Ve čtvrtek začala demolice bytového domu v obci Lenora na Prachaticku, který na začátku října rozmetal výbuch. Bourací práce prý potrvají do konce roku. Rodiny, které přišly během vteřiny o střechu nad hlavou, bydlí teď u příbuzných. Jeden z obyvatel zničeného domu stále zůstává v péči lékařů ve Vinohradské nemocnici v Praze. Jeho stav je nadále vážný.

Bagr se do zdí bytového domu zakousl hned po rozednění. Práce ale postupují velmi pomalu. Dům je totiž podle vedoucího stavby hodně nestabilní a při bourání proto pracovníci musejí být extrémně opatrní, aby se na ně celá budova nezřítila.

Demolice začala od horních pater a postupuje k sousednímu domu. Jeho obyvatelé už se sice mohli do svých bytů vrátit, nicméně v příštím týdnu je budou muset po dobu bourání opět opustit z důvodu bezpečnosti.

 

Související obsah

 Jedna z rodin ze zničeného domu je ubytována v místním obecním bytě, ostatní momentálně bydlí u svých příbuzných. Pro obyvatele, kteří přišli o střechu nad hlavou, postaví obec nové byty. "Koupíme zdravotnické středisko, které předěláme na byty. Jedna rodina už o to projevila zájem," řekl Antonín Chrapan, starosta Lenory.

 

Související obsah

Bytový dům zničil zřejmě výbuch plynových lahví, které měl podle místních v domě rozmístit jeden z nájemníků. Ten při výbuchu přišel o život. Dalších 9 lidí se zranilo. Jeden z nich stále zůstává na popáleninovém centru ve Vinohradské nemocnici a jeho stav je prý stále velmi vážný. Zůstává v umělém spánku. Vyšetřování výbuchu stále pokračuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz