Vánoce

Krakov či Kodaň. Kde mají nejkrásnější adventní trhy v Evropě?

Krakov či Kodaň. Kde mají nejkrásnější adventní trhy v Evropě?
Zdroj: Profimedia

Češi rádi nasávají adventní a vánoční atmosféru na trzích, s kelímkem punče či svařeného vína v ruce. A to často i za hranicemi - třeba ve Vídni nebo Drážďanech. Krásné vánoční trhy ale najdete i jinde v Evropě.

Pokud vám ovšem nevadí vyjet si o něco dál nebo do méně "profláklých" měst, můžete se pokochat vánoční atmosférou třeba v polském Krakově, dánské Kodani nebo ve světové metropoli zamilovaných - Paříži.

1. Krakov

Zdroj: Getty Images

Jedno z nejnavštěvovanějších polských měst je známé svou jedinečnou a kouzelnou vánoční atmosférou. Hlavní trhy naleznete ve staré části města na největším krakovském náměstí (Rynek Główny). Atmosféra historického města se starou tržnicí společně s vánočními trhy a koledami vytváří jedinečný mix.

2. Kodaň

Zdroj: Profimedia

V dánské Kodani jsou vánoční trhy na více místech. Ten největší se nachází v zábavním parku Tivoli. Ochutnejte místní svařené víno s likérem a kořením nebo jablečné koblihy. Pokud bude počasí přát, městská jezírka se promění ve velká kluziště.

Související obsah

3. Brusel

Zdroj: Profimedia

Adventní trhy se v Bruselu konají hned na několika náměstích. Najdete zde i kluziště či oblíbené ruské kolo. Občerstvit se můžete pravými belgickými pralinkami nebo proslavenými vaflemi.

4. Budapešť

Zdroj: Profimedia

Vánoční trhy si v maďarské metropoli nejlépe vychutnáte u baziliky sv. Štěpána, kde můžete nasát atmosféru přicházejících Vánoc třeba u svařeného vína. Určitě nezapomeňte ochutnat i tradiční maďarské klobásy a langoše. Užijte si vyhlídku na osvětlený Budínský hrad nebo budovu parlamentu.

5. Paříž

Zdroj: Getty Images

I romantická Paříž se může pochlubit magickou vánoční atmosférou. Kromě trhů, na které narazíte na každém rohu, se můžete těšit i na bohatou vánoční výzdobu. A prohlédnout si ji můžete třeba z Eiffelovky. Za zkoušku určitě stojí i francouzské speciality jako palačinky (crêpes), šneci nebo cibulačka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz