útok

Čečenci plánovali útoky na vánoční trhy, zadržela je rakouská policie

Rakouská policie obvinila tři Čečence z plánování bombového útoku na vánoční trhy ve Vídni a dalších evropských městech. Dva podezřelé zadrželi tamní policisté koncem minulého týdne, třetí je už delší dobu za mřížemi. Česká policie bezpečnostní opatření, která zavedla už na začátku adventu, nezpřísní.

Zaútočit plánovali mezi Vánocemi a Novým rokem na vánočních trzích u vídeňské katedrály svatého Štěpána nebo u radnice. Pak měli v plánu další atentáty v Salcburku, v Německu, ve Francii a v Lucembursku. Informaci přinesla agentura APA. Rakouské úřady zatím případ nekomentovaly.

Návštěvníci vánočních trhů v Česku se ale podle policejního prezídia nemusí ničeho obávat. "V rámci aktuálního opatření na advent máme posílený výkon služby jak na adventních trzích, tak například v obchodních centrech a děláme vše pro zajištění bezpečnosti v České republice," uklidňuje mluvčí policistů David Schön.

Například na předvánoční Prahu dohlíží o 200 policistů více než jindy. Bezpečí tam hlídá i zhruba čtyři a půl tisíce kamer. A zvýšený dohled je také v Brně.

Související obsah

Mezi lidmi se pohybují i policejní hlídky, které jsou vybavené dlouhými zbraněmi a jsou připravené v případě potřeby zasáhnout. Podobná opatření jsou i v dalších velkých městech.

Od roku 2016 trvá v České republice první stupeň ohrožení terorismem. Ten vyplývá ze situace v zahraničí a neznamená žádnou konkrétní hrozbu.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz