Domácí

Policie uzavřela vyšetřování pádu lávky v Praze. Spis už má žalobce

Vyšetřování případu spadlé Trojské lávky v Praze je u konce. Policie navrhla podat obžalobu za obecné ohrožení z nedbalosti na dva lidi. O špatném technickém stavu se totiž vědělo už roky a nikdo nezjednal nápravu. Policie chce poslat před soud projektanta Jiřího Stráského a někdejšího šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací Antonína Semeckého.

"Kriminalisté krajského ředitelství policie hlavního města Prahy ukončili vyšetřování případu pádu Trojské lávky a na státní zastupitelství pro Prahu 7 předložili návrh na podání obžaloby," řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Oběma obviněným hrozí až 8 let vězení nebo peněžitý trest. Vzhledem k tomu, že má spis více než 20 tisíc stran, lze předpokládat, že rozhodnutí v nejbližších dnech nepadne.

Související obsah

Při pádu lávky před dvěma lety se zranili čtyři lidé, z toho dva vážně. Podle policie byla lávka v havarijním stavu už od roku 1995. Od té doby byly provedeny desítky kontrol a zpracováno celkem 15 znaleckých posudků, které poukazovaly na špatný stav mostu.

Technická správa komunikací, která pro hlavní město mosty spravuje, podle policie už dlouho věděla, že hrozí pád této lávky. Měla totiž mnoho problémů. Korodovala nosná konstrukce, do lávky zatékalo a o moc lépe na tom nebyla ani lana a výztuže betonových částí.

Související obsah

Policie vyšetřování ukončila, ale na magistrátu šetření kvůli vyvozování odpovědností lidí pokračuje. Na místě neštěstí se už od začátku listopadu staví nová lávka, která vyjde na 128 milionů korun. Údajně by měla být hotová do konce příštího roku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz