Domácí

Soud potrestal skupinu pražských taxikářů. Okrádali zahraniční turisty

Po třech letech vynesl Obvodní soud pro Prahu 1 rozsudky nad skupinou taxikářů obžalovaných z předražování jízdného. Potrestán byl i úředník magistrátu, který je měl varovat před kontrolami. "Soud má za to, že vina byla prokázána převážnou většinou provedených důkazů," řekla předsedkyně trestního senátu Helena Králová. Rozsudek zatím není pravomocný.

Skupina šesti obžalovaných mužů dostala od soudu podmíněné tresty. Většina z nich dostala 18 měsíců vězení s odkladem na dva roky, jen jeden dostal trest osm měsíců s odkladem na rok a půl. Byl to známý taxikářský aktivista Zdeněk Ponert a právě on je také tím, kdo se po vynesení rozsudku vzdal práva na odvolání.

Související obsah

Ostatní včetně státního zástupce si ponechali lhůtu na odvolání. Na místě se odvolal Luděk Šmejkal, který dostal tři roky vězení s odkladem na pět let. Právě on měl jako úředník magistrátu taxikářům za úplatky dávat informace o tom, kdy budou probíhat kontroly zaměřené proti nepoctivým řidičům.

Další dva obžalovaní měli být prostředníky a tři obžalovaní včetně Ponerta měli předražovat jízdné, a to zpravidla několikanásobně proti maximálním cenám stanoveným městem. Tříkilometrová jízda ze Staroměstského náměstí tak třeba místo stovky stála 600, další cesta místo 200 korun něco přes tisíc.

Související obsah

Oběťmi byli především zahraniční turisté. Bohužel pro taxikáře někteří z nich byli maskovaní policisté, anebo jejich figuranti. Taxikáři dražší jízdné vesměs nepopírají, tvrdí ale, že šlo o cenu, na které se předem s daným zákazníkem dohodli.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz