Platební terminál

Platební terminály kolabují. Připravte si hotovost, vyzývají obchody

Platební terminály kolabují. Připravte si hotovost, vyzývají obchody
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pokud v těchto dnech v obchodě za dárky či potraviny chcete zaplatit kartou, může se stát, že na autorizaci platby budete dlouho čekat. Pokud tedy vůbec projde. Obchody proto zákazníky prosí, aby platili raději hotově.

"Vážení zákazníci, řešíme usilovně technické problémy způsobené poskytovatelem platebních terminálů ČSOB, proto Vás prosíme o úhradu Vašeho nákupu v hotovosti,“ hlásají podle portálu E15 cedulky u pokladen řetězce drogérií DM.

Podle mluvčího řetězce Jiřího Peroutky za problémy může nový způsob ověřování transakcí.

Související obsah

"Dobrý den, v těchto dnech, kdy předvánoční nákupní horečka vrcholí a platební terminály musejí zvládat rekordní počty transakcí, se může stávat, že při bezkontaktním placení kartou nebo mobilem některé platební terminály reagují pomaleji, nebo se transakce nepodaří uskutečnit," reagovala ČSOB na twitteru na povzdech zákazníka, že terminály nefungují.

Zároveň banka stěžovatele ujistila, že její technici dělají všechno pro to, aby vše fungovalo správně. A doporučila po chvíli transakci zopakovat "kontaktním způsobem".

Své zákazníky před problémy s platbami varoval mimo jiné na facebooku i Lidl, který lidi prosí, aby "pro hladký průběh nákupu měli připravenou hotovost."

Menší problémy s platbami kartou připustila na facebooku i Česká spořitelna, která na dotaz Ivy K. odpověděla, že terminály mohou být chvilkově přetížené. "Plošný výpadek/přetížení našich terminálů neevidujeme," uklidňuje banka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz