Domácí

Premiér Babiš se před rakouským kancléřem styděl! Za co se omluvil?

Premiér Babiš se před rakouským kancléřem styděl! Za co se omluvil?
Zdroj: Profimedia

Na pozvání předsedy vlády Andreje Babiše navštívil ve čtvrtek 16. ledna Českou republiku rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz. Probírali spolu mimo jiné dálniční infrastrukturu, ve které za rakouskými sousedy pokulháváme.

Návštěva v České republice je první zahraniční návštěvou spolkového kancléře od jeho jmenování do funkce. Oba politici v Kramářově vile hovořili především o dopravní infrastruktuře, energetice a unijní agendě a ocenili velmi dobré vztahy obou zemí.

"Velice si vážím toho, že na první zahraniční cestu po nedávném jmenování spolkovým kancléřem zavítal právě k nám do České republiky. Je to jasné potvrzení česko-rakouského přátelství a našich výborných vztahů i důkaz toho, že je Rakousko blízkým partnerem našeho regionu,“ uvedl český premiér.

Zásadním tématem jednání byla výstavba přeshraničních dopravních spojení, a to zejména dálnic z Brna do Vídně a z Prahy do Lince. V roce 2019 byl na české straně dokončen úsek dálnice D3 mezi Táborem a Českými Budějovicemi a začala stavba obchvatu kolem Českých Budějovic, který by měl být hotový v létě 2022.

Související obsah

„My jsme tyto dálnice v minulosti trochu zapomněli stavět a teď se to snažíme dohnat. Jasně deklarujeme, že chceme být s dálnicí Praha–Linec na rakouské hranici v roce 2024. Co se týče trasy Brno–Vídeň, tam je to malinko komplikovanější. Naši předchůdci bohužel vybrali trasu kolem Mikulova místo toho, aby trochu přemýšleli a vybrali trasu přes Břeclav. Už jsme to mohli mít hotové,“ poznamenal premiér Babiš.

O dalším postupu bude ve Vídni vyjednávat česká delegace v čele s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz