Domácí

Babiš po Bezpečnostní radě státu: Další výrazná opatření zatím nebudou

Kvůli čínskému koronaviru zasedala v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu. Svolal ji premiér Andrej Babiš. Ten krátce po zasedání prohlásil, že není spokojen s opatřeními, která Česká republika přijala. Plošný screening pacientů prý zatím podle hygieny není třeba. Přímý přenos z tiskové konference po jednání vlády budete moci sledovat na TN.cz.

V pondělí v sedm hodin ráno se sešla Bezpečnostní rada státu. Hlavním tématem bylo šíření nebezpečného koronaviru, který se již objevil i v Evropě.

"Nejsem úplně spokojený z hlediska těch opatření," uvedl Andrej Babiš krátce po zasedání Bezpečnostní rady státu s tím, že musí být vylepšena. Každá posádka bude před přistáním v České republice upozorňovat cestující na to, aby v případě dýchacích problémů vyhledali okamžitě zdravotní pomoc.

Plošný screening cestujících z Číny si premiér umí představit, podle hygieny ale zatím není potřeba, Česká republika k němu tedy zatím nepřistoupí.

Související obsah


Mezi Čínou a Českou republikou létají čtyři pravidelné linky. "Kontrola na letištích je dostatečná, kolegové mě přesvědčili, že pozastavení linek není potřeba," řekl Babiš před zasedáním.
 

Podívejte se na rozhovor s Andrejem Babiše k opatřením proti šíření koronaviru do České republiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz