Domácí

Babiš po Bezpečnostní radě státu: Další výrazná opatření zatím nebudou

Kvůli čínskému koronaviru zasedala v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu. Svolal ji premiér Andrej Babiš. Ten krátce po zasedání prohlásil, že není spokojen s opatřeními, která Česká republika přijala. Plošný screening pacientů prý zatím podle hygieny není třeba. Přímý přenos z tiskové konference po jednání vlády budete moci sledovat na TN.cz.

V pondělí v sedm hodin ráno se sešla Bezpečnostní rada státu. Hlavním tématem bylo šíření nebezpečného koronaviru, který se již objevil i v Evropě.

"Nejsem úplně spokojený z hlediska těch opatření," uvedl Andrej Babiš krátce po zasedání Bezpečnostní rady státu s tím, že musí být vylepšena. Každá posádka bude před přistáním v České republice upozorňovat cestující na to, aby v případě dýchacích problémů vyhledali okamžitě zdravotní pomoc.

Plošný screening cestujících z Číny si premiér umí představit, podle hygieny ale zatím není potřeba, Česká republika k němu tedy zatím nepřistoupí.

Související obsah


Mezi Čínou a Českou republikou létají čtyři pravidelné linky. "Kontrola na letištích je dostatečná, kolegové mě přesvědčili, že pozastavení linek není potřeba," řekl Babiš před zasedáním.
 

Podívejte se na rozhovor s Andrejem Babiše k opatřením proti šíření koronaviru do České republiky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz