Krimi

Plameny při požáru u Prahy skočily na druhý dům, škoda jde do milionů

Plameny při požáru u Prahy skočily na druhý dům, škoda jde do milionů
Zdroj: TV Nova

Jedenáct hasičských jednotek vyjelo kolem pondělní 20. hodiny do Osnice u Jesenice u Prahy, aby zlikvidovalo požár řadového rodinného domu. Plameny přeskočily na další dům, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Před půl desátou večer už byl požár lokalizovaný. "Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci se žhavým popelem, který byl odložen v plastovém kbelíku ve venkovní dřevěné pergole," popsala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Plameny bohužel nepoškodily jen dům, kde požár vypukl, ale přeskočily i na ten vedle stojící. "Rozebíráme střechu a hledáme skrytá ohniska, jednotky postupně odjíždějí na základny," informovala mluvčí před 21:30.

Související obsah

"Původně nám vše bylo hlášeno jako požár pergoly, další volající už mluvil o hořící střeše řadového domku," uvedla na dotaz TN.cz krátce před půl devátou Fliegerová.

Dodala, že hasiči nikoho evakuovat nemuseli, obyvatelé domu ven utekli ještě před jejich příjezdem. Jeden muž podle informací TN.cz utrpěl zranění, naštěstí pouze lehčí. Po ošetření zůstal na místě.

"Škoda, kterou oheň způsobil na obou domech, se po konzultaci vyšetřovatele s majiteli vyšplhala na osm milionů korun, uchránit se podařilo hodnoty za tři miliony," uzavřela mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz